Gebze Hafriyat Taşıma

Gebze Hafriyat Taşıma Moloz atımı ve hafriyat işleri, inşaat alanlarının genel temizliğini içeren, sonraki çalışmaların problemsiz bir şekilde yapılmasını sağlayan, moloz, toprak ve malzemelerin bulunduğu yerden alınarak başka bir yere taşınması işlemidir. Bu faaliyetin filosu kuvvetli ve sürücüleri ile operatörleri deneyimli firmalar tarafından yapılması gerekir.

Moloz atımı konusunda lisansı olan firmaların sorunsuz şekilde işlemi bitirdiği görülmektedir. Özellikle inşaat sahasında bulunması, birçok faaliyetin yapılmasını, araçların yanaşmasını engellediği için molozların hızlı ve organize şekilde taşınmasına zaman ayrılmak zorunluluğu ortaya çıkmıştır.

Tüm kazı, inşaat ve bina yıkım faaliyetinin ardından ortaya çıkan, malzemeli molozlar nakil araçları ile uygun bir alana taşınmaktadır. Gerekirse ayrıştırılması yeni alanda yapılan bu molozların bölgeden taşınması sırasında dikkatli olunması gerekir.

Alanda birçok meslekten eleman çalıştığı için, onların iş sahalarında molozların olması iş güvenliği açısından da uygun değildir. İşlerin aksamaması ve can sağlığını tehlikeye atmaması için hafriyatın teknik olarak uygun şekilde ortamdan başka yere taşınması ekip liderlerinin de işini kolaylaştırır. İş dağılımını kolay bir şekilde yaparak yapım faaliyetlerinin sürmesini sağlar.

Moloz ve hafriyat atım alanı daha önceden yerel yönetimler veya ilgili genel müdürlükler ile görüşülerek belirlenmelidir. Hafriyat dökümünü yetkili firmalara yaptırmak hem tüm güvenlik tedbirlerinin uygulanmasını hem de işin profesyonel olarak yapılmasını sağladığı için dikkate alınmalıdır. Çıkan toprağın veya malzemenin taşınması sanıldığı kadar kolay bir iş değildir.

Her iş türünde olduğu gibi burada da kepçelerin devrilmesi, nakil kamyonlarının batması, çeşitli operatör ve sürücü hataları gibi birçok problemler karşılaşılabilmektedir.

Hafriyat İşleri Nasıl Yapılır?

Hafriyat işlerinin nasıl yapıldığı ile ilgili profesyonel firmalardan yardım alabilirsiniz. Ergonomik olarak işin üstesinden gelmek için işinde belirli bir deneyim sahibi olan firmalar daima bir adım önde olmaktadır.

Özellikle molozun alınması ve nakil edilmesi sonrası döküleceği alanın dışında resmi ya da özel bir mülkiyete atılması ciddi hukuki problemler yaratabilir. Hafriyat çıkaran firmanın anlaştığı yer dışında bir yere dökülmesi her iki tarafa da sorun yaratabilir. Bu yüzden bu sektörün aranan firmalarından biri olan Çelebi Hafriyat olarak, uzman kadromuzun yardımını alabilirsiniz.

Hafriyat alımı, inşaat sahası yetkililerinin nakliye firması ile iletişim kurarak fiyatlandırma almasıyla başlar. Daha sonra çalışma sahasında etüt yapılır ve hafriyatın nereden çıkarılacağı, nereye atılacağı, ne zaman ve ne kadar taşınması gerektiği ile nereye döküleceği gibi konular ile ilgili planlama yapılır. Belirli bir koordinasyon dahilinde yapılacak çalışmaların başarıya ulaşma ihtimali her zaman daha yüksek olmaktadır.

Çalışacak araçların bakımı önceden yapılmalıdır. İş sırasında oluşan arızaları gidermek için yeterli sayıda ve nitelikte personel istihdam edilmelidir. Arıza yaşayan araçların yerine ikame olarak yeni araçlar yerleştirilmeli ve işin aksamasında müsaade edilmemelidir. İşin problemsiz yapılmasını sağlayan düzenli ve güvenli çalışma prensiplerinden ödün verilmemelidir.

Hafriyat Alımı ve Nakliye İşleri Fiyatları

Hafriyat ve nakliye işlerinin fiyatlandırması taşınacak malzemenin miktarına, türüne ve döküleceği alanın uzaklığına göre değişir. Firmaların bu kriterleri dahil ederek yaptıkları hesaplamalar her iki tarafın da karşılıklı istişareleri ile farklı ödeme seçeneklerini kesinleştirmektedir.

Günümüzde atım ve nakliye yapan firmaların aşağı yukarı benzer fiyatlandırmalar yaptığı görülse de ödeme türü ve seçenekleri ile ilgili tecrübeli firmaların daha makul teklifler verdiği açıktır.

Molozun güvenli bir nakil hattı oluşturularak taşınması son derece önemlidir. Özelikle tehlikeli atıkların yerleşim yerlerine uğramadan dökülecek alana ulaştırılması sağlık açısından gereklidir. Molozların oluşturduğu görüntü kirliliği, taşınması sırasında oluşan toz, koku veya diğer etkenler, taşıma işinin önemini ortaya koymaktadır.

Yasalara uygun şekilde doldurulan, taşınan ve dökülen molozlar, hem görüntü kirliliğini ortadan kaldırmakta, hem de yüklenici firmaların düzenli şekilde çalışmasını kolaylaştırmaktadır. Yıkılan veya tadilattan geçen binalardan oluşan molozların atımı ve nakliye işleri firmamız tarafından istenilen tüm koşullara uyularak gerçekleştirilmektedir.